Увага громадян повернулася до насущних соціально-економічних проблем. Тижневий огляд, 15-21 жовтня 2011 р.

Після сплеску із 8 по 14 жовтня, протестна активність в Україні дещо зменшилась. Якщо з 8 по 14 жовтня моніторинг Центру соціальних і трудових досліджень зафіксував аж 69 протестних дій, то минулого тижня їх було майже вдвічі менше – 35. Ще більший спад відбувся у кількості негативних реакцій на протест – 23 за попередній період проти 5 за минулий тиждень.

Тим не менше, українці активно захищали свої економічні, соціальні та громадянські права.

Представники підприємців захищали своє право на бізнес та право вести його без зайвих бюрократичних процедур. 18 жовтня в Івано-Франківську підприємці пікетували сесію міську раду, виступаючи проти її спроб визначати графік роботи підприємств, які знаходяться у житлових будинках. Їх обурило те, що рішення ради мало стосуватися не лише закладів розваг, які створюють шум, а й звичайних магазинів та навіть аптек. 21 жовтня у Житомирі продавці квітів мітингували під міською радою. Їх вкотре намагалися вигнати із звичних місць торгівлі, через те, що вони, нібито, «псують вигляд вулиці». Обіцянки облаштувати їх торгівельні місця належним чином, які давали представники влади, так і залишилися обіцянками.

Також минулого тижня в Україні люди вимагали належного забезпечення права на житло. 21 жовтня в Алушті близько 40 людей вимагали у виконкому міськради забезпечити їм можливість приватизувати гуртожиток, в якому вони проживають. Окрім цього, вони скаржилися на високі комунальні тарифи та проблеми із пропискою. Проти приватизації відомчих гуртожитків протестували днем раніше в іншому кінці України. Близько сотні мешканців Львівщини вимагали у влади забезпечити її право на житло. Вони вийшли на вулиці Львова під гаслами «Наші діти – не бомжі» та «Державне майно повинно належати народу». 15 та 17 жовтня у Києві та Хмельницькому праві групи та організації вимагали забезпечити дешеві квартири для молоді.

Робітники активно захищали свої права та виступали за покращення умов праці. У зв’язку із Всесвітнім днем дії за достойну працю та Міжнародним днем боротьби із бідністю на вулиці України вийшли профспілки. 17 жовтня у Севастополі вони вимагали у місцевої та центральної влади вжити заходів щодо цілої низки соціальних проблем. Масова акція пройшла цього ж дня в Києві. Близько 2000 представників українських профспілок провели демонстрацію, закликаючи владу забезпечити соціальні права робітників, конституційне право на працю, достойну зарплату і пенсії. 19 жовтня під Кабінетом міністрів зібралися вчені. Вони висловлювали своє невдоволення бюджетом на наступний рік і вимагали збільшити фінансування вітчизняної науки. За їх словами, на наступний рік у бюджеті закладено лише 70 відсотків необхідного фінансування, а їх зарплати у 2,5-3 тисячі гривень, у порівнянні із здобутою освітою, просто сміхотворні.

Також минулого тижня громадяни виступали проти порушення їх прав правоохоронними органами та системою виконання покарання. 20 жовтня активісти групи «Чорний комітет» провели в Києві символічну акцію проти свавілля правоохоронних органів та влади. Вони розвісили дорожні знаки із надписами «Міліція вбиває», «Обережно, чиновники на дорогах», «Досить терпіти владну гниль!», «ЯНК ПНХ!» тощо. 21 жовтня київські активісти влаштували під стінами Міністерства внутрішніх справ сидячий протест. Активісти виступали проти тортур у міліції та вимагали покарати вбивць студента Ігоря Індила. Цього ж дня п’ятеро ув’язнених у СІЗО Кіровограда оголосили голодування, виступаючи проти порушення їх права на медичну допомогу. Ув’язнені пішли на такий крок після того, як у їх співкамерника від туберкульозу розпалися обидві легені.

Характерно, що після сплеску протестів через судовий вирок Юлії Тимошенко на минулому тижні фактично не відбувалося жодних протестних дій на її підтримку. Лише 19 жовтня в Тернопільській області місцева організація ВО «Батьківщина» перекривала траси на підтримку свого лідера. Решта акцій на підтримку екс-прем’єра зводилися до агітаційних наметів опозиційних партій. Увага громадян повернулася на насущних соціально-економічних проблем. Чи перемкнеться у цьому ж напрямку увага влади? Це, в тому числі, залежить від активності на вулицях країни.

Показники щодо кількості протестів та репресій можуть незначною мірою змінюватися, оскільки про деякі події ЗМІ повідомляють із запізненням. Щодо джерел інформації про згадані події просимо звертатися за контактами нижче.

Контакти:

Володимир Іщенко + 38 097 3964499

Оксана Дутчак + 38 050 7019871

info@www.cslr.org.ua

Post a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top