Презентація результатів моніторингу насильства проти учасників масових зібрань: російські ультраправі господарюють у центрі Києва?
У четвер, 21 січня, о 12.30 у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” розпочнеться прес-конференція на тему “Презентація результатів моніторингу насильства проти учасників масових зібрань: російські ультраправі господарюють у центрі Києва?”
У вівторок 19 січня у Києві українські ультраправі з Цивільного корпусу “Азов” намагалися зірвати акцію пам’яті правозахисника Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової. 19 січня 2009 року Маркелов і Бабурова були вбиті у Москві бойовиком нацистського угруповання Бойова організація російських націоналістів (БОРН).
Тепер же в центрі Києві російські неонацисти прийшли на допомогу своїм побратимам з “Азову”, щоб зірвати зривати акцію пам’яті російських опозиційних активістів. Не зважаючи на це, мирна акція відбулася.
Українські та російські ультраправі вигукували заборонені в Україні відверто нацистські гасла та виправдовували російського військового злочинця полковника Буданова. Перед самою акцією вони здійснили напад на відповідального редактора журналу соціальної критики «Спільне» Артема Тідву.
Це не поодинокий випадок. Результати проведеного Центром соціальних і трудових досліджень моніторингу протестів, політичного насильства та репресій в Україні свідчать, що ультраправі становлять все серйознішу загрозу праву на мирні зібрання та іншим громадянським свободам. Жертвами ультраправого насильства за останні роки стали громадянські активісти, правозахисники, профспілковці, волонтери відомі українські культурні діячі.
Продовження ігнорування проблеми ультраправого насильства та толерування неонацистів на вулицях та в правоохоронних органах ставить під загрозу демократичні свободи та права людини в Україні.
В брифінгу приймуть участь:
Володимир Іщенко, соціолог, заступник директора Центру соціальних і трудових досліджень
Володимир Чемерис, правозахисник, директор та керівник проекту моніторингу права на масові зібрання «Інституту Республіка»
Артем Тідва, відповідальний редактор журналу «Спільне», жертва нападу неонацистів 19 січня
Ігор Панюта, правозахисник, історик, ГО “Альтера” (учасник подій під кт “Жовтень” 19.01.16)