Обговорення наслідків Євроасоціації у Дніпропетровській, Полтавській та Кіровоградській областях

На цьому тижні ЦСТД планує провести низку заходів з обговорення економічних наслідків асоціації з ЄС в індустріальному серці країни – промисловому регіоні центрального Придніпров’я.

Партнерами центру виступили районні та міські бібліотеки Дніпропетровської, Полтавської та Кіровоградської областей.

Історія євроінтеграції України сповнена драматизму та значних жертв. Попри це, реальний зміст підписаної президентом угоди часто випадає з поля зору оглядачів та публіцистів. Це підштовхнуло фахівців Центру соціальних та трудових досліджень більш ретельно розібратися зі змістом Угоди про асоціацію та можливими соціально-економічними наслідками її втілення.

За словами к. ек. н., Захара Поповича, одного з авторів та керівника дослідження: “Адаптація українського трудового законодавства до європейського може мати негативні наслідки для працівників. Вони можуть частково втратити високі стандарти умов праці, закріплені чинним трудовим законодавством, не отримавши гарантії дотримання європейських стандартів. Адже значна частина норм, які містяться у директивах ЄС, має дуже загальний та часто рекомендаційний характер. Інакше кажучи, українці не зможуть автоматично досягти «європейського» рівня трудових прав завдяки Угоді про асоціацію з ЄС. Їх права будуть залежати від активності громадянського суспільства, профспілок та інших організацій найманих працівників. Процес адаптації українського законодавства та практики його застосування до директив ЄС є багатоваріантним. Він має враховувати реалії ринку праці та існуючої системи соціальних гарантій для найманих працівників та безробітних, зокрема спиратися й на досвід служби занятості України.”

Саме тому Центр соціальних та трудових досліджень намагається долучити широку громадськість та експертів до обговорення можливих соціально-економічних наслідків підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Графік проведення зустрічей:

18 серпня, 15:00 – Петриківська районна бібліотека, вул. Леніна 40;

19 серпня, 14:00 – Кременчуцька центральна міська бібліотека для дітей, вул. Леніна, буд. 12/16;

21 серпня, 12:00 – Олександрійська центральна районна бібліотека, вул. Шевченко, буд. 66.

Після презентації дослідження відбудеться обговорення соціально-економічних ризиків від Євроасоціації, та можливих шляхів їх пом’якшення. Обговорення відбудуться у форматі круглих столів. Організатори заходу запрошують долучитись до події всіх охочих.

Телефони для довідок

(096) 439 54 89 Федір Устинов, представник ЦСТД;

(05634) 2-24 98 – Насонова Оксана Анатоліївна, директор Петриківскої районної бібліотеки;

(05366) 2 11 25 – Русакова Валентина Іванівна, директор Кременчуцької центральної міської бібліотеки для дітей;

(05235) 7 13 15 – Чуянова Надія Миколаївна, директор Олександрійської центральної районної бібліотеки.

Post a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top