Брошура «Атипова зайнятість і прекарізація праці в Україні» доступна російською мовою за наступним посиланням у форматі PDF.

У виданні розглянуті історія виникнення, сучасне розуміння та загрози атипової і розщепленої зайнятості. Наведено оцінки різних аспектів впливу атипової зайнятості на суспільство. Особливу увагу приділено найбільш поширених форм атипової зайнятості в Україні та пов’язаних з ними проблем прекарізації праці. Перспективи євромодернізації трудового законодавства і його правозастосування в Україні розглянуті з точки зору багатоваріантності цього процесу. На думку авторів, необхідно врахувати передовий європейський досвід, не знижуючи вже досягнутого рівня захисту прав працівників, а не намагатися знизити його до мінімально допустимого відповідно до Угоди про Асоціацію з ЄС рівня. Останнє не тільки може призвести до наростання соціальної напруженості і радикалізації протестної активності, але і є безпосереднім фактором структурної деградації економіки країни, що рухається в напрямку посилення екстрактівізму (орієнтації на добувну промисловість) та все більш глибокого занурення в пастку дешевої робочої сили

Брошура видана за редакцією експертів ЦСТД – аспіранта юридичних наук Віталія Дудіна і кандидата економічних наук Захара Поповича.

У процесі підготовки було використано матеріали Марії Курзіної, Олени Ткаліч, Анни Оксютович, а також коментарі Василя Андрєєва, Сергія Хоботні, Сергія Кондрюка, Андрія Гнатюка, Юрія Штеревері.

«Нетипові трудові відносини в Україні набули вражаючі масштаби, проте наукові знання про це явище вкрай уривчасті. В Україні склався «прекаріат», тобто система, при якій мільйони тих, хто шукає роботу людей та їх сім’ї живуть на межі або за межею прожиткового мінімуму. Представництво Фонду Фрідріха Еберта з радістю надає підтримку цим дослідженням і тим самим сподівається посприяти залученню уваги українського суспільства до теми «нетипових трудових відносин і сумнівних форм зайнятості» і знаходженню політичних шляхів вирішення цієї проблеми», – зазначає д-р Маттес Бубе, керівник Бюро Фонду Фрідріха Еберта.