Проект Ukrainian Protest and Coercion Data

Проект моніторингу протестів, репресій і поступок Ukrainian Protest and Coercion Data з кінця вересня 2009 року створює базу даних усіх (незалежно від тематики та чисельності) фактичних протестних подій, позитивних та негативних реакцій на них, їхньої форми, учасників, цілей, вимог, місця і часу проведення тощо, які відбуваються в реальному часі на території України і про які з’являлися інформаційні повідомлення у веб-медіа. Окрім створення бази даних протестів для різноманітних дослідницьких задач, основними цілями проекту є посилення уваги до низових соціально-економічних протестів з боку широкої громадськості, журналістів, науковців та політиків та аналітична підтримка захисту права на свободу зібрань в Україні у співпраці з правозахисною кампанією «За мирний протест!» та інших прогресивних суспільних рухів і активістських видань.

Центр соціальних та трудових досліджень розглядає збір, узагальнення, аналіз і поширення інформації про протестні події не тільки як дослідницьку задачу, а й як один з необхідних перших кроків у налагодженні горизонтальних мереж солідарності та довіри задля створення масових і потужних рухів на захист базових соціальних прав мешканців нашої країни. У дусі публічної соціальної науки, розвиток якої є однією з головних задач Центру соціальних та трудових досліджень, наукове пояснення не є самоцінним, а, в першу чергу, є засобом і поштовхом до прогресивних змін у суспільстві.

Результати моніторингу регулярно публікуються в прес-релізах Центру соціальних та трудових досліджень, аналітичних статтях у соціально-політичних ЗМІ та публіцистичних коментарях у популярних блогових системах. На початку кожного року ми публікуємо підсумковий аналітичний звіт про основні тенденції в протестній та репресивній активності та найважливіші протестні кампанії попереднього року. На сайті Центру соціальних та трудових досліджень також планується розмістити онлайн-сервіс візуалізації найостанніших даних щодо протестів, репресій та поступок у вигляді простих графіків та карт з розподілом по областях України від початку 2011 р.

При використанні будь-яких матеріалів моніторингу посилання на Центр соціальних та трудових досліджень та проект Ukrainian Protest and Coercion Data обов’язкове. Проект моніторингу протестів, репресій і поступок здійснюється відділом вивчення соціальних протестів Центру соціальних та трудових досліджень і став можливим завдяки цим людям, що брали або беруть участь у його здійсненні:

Кодувальники: Лариса Мова, Павло Рудь, Віталій Атанасов, Лаура Бабаєва, Дарина Балицька, Ігор Бігун, Сергій Білослудцев, Дмитро Білоус, Олена Близна, Віталій Бойко, Анастасія Власенко, Уляна Вельгош, Анна Веремчук, Ганна Вечер, Катерина Герасимчук, Іван Гісем, Андрій Гладун, Наталя Гнатів, Марина Гончаренко, Юлія Городиська, Ганна Гриценко, Ольга Гриценко, Валентин Дегтяр, Роман Дрямов, Богдан Дубильвський, Оксана Дутчак, Костянтин Задирака, Анна Зимовець, Наталя Іщенко, Євген Капшук, Дмитро Карачан, Альона Качкан, Анастасія Ковальська, Ірина Когут, Дар’я Козлова, Дарина Коркач, Остап Кучма, Денис Лаврик, Ярослав Ляхович, Мар’яна Мазурак, Роман Мельник, Оксана Мирошниченко, Валентина Мусіна, Павло Нікітін, Юрій Олійник, Євген Орлов, Лідія Петруша, Анна Півовар, Максим Розискул, Олена Сергієнко, Олена Скрипник, Дарина Слизьконіс, Леся Слюсаренко, Тетяна Теслюченко, Тарас Тимочко, Костянтин Федоренко, Наталя Федорова, Ольга Худецька, Олександра Цехановська, Тетяна Цибульник, Світлана Цуркан, Олександр Чубко, Катерина Шандро, Ольга Шевченко, Марина Шпікер, Олександр Шпигунов, Микита Янюк.

Координатор(к)и волонтерів: Ганна Гриценко, Валентин Дегтяр, Оксана Дутчак, Наталя Іщенко, Ірина Когут, Дарина Коркач, Ярослав Лепявко, Дарина Пирогова, Інна Совсун, Тетяна Цибульник, Світлана Цуркан, Марина Шпікер.

Аналітики: Андрій Гладун, Оксана Дутчак, Данило Євтухов, Наталя Іщенко, Дарина Коркач, Остап Кучма, Альона Ляшева, Тарас Саламанюк, Костянтин Федоренко, Марина Шпікер.

Інформаційні координаторки: Дарина Коркач, Ніна Потарська.

Координатор виробництва даних: Євген Орлов, Оксана Дутчак.

Керівник: Володимир Іщенко.

Дякуємо за сприяння кафедрам соціології і політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», доценту кафедри соціології Олені Богдановій.

Проект здійснюється за підтримки Національного фонду за демократію та Міжнародного фонду “Відродження”.

Методологія

Top